понеділок, 18 грудня 2017 р.

Миша Громов, Интервью журналу Rigas Laiks

В октябре 2012 года, оказавшись один на один с Эдвардом Уиттеном, одним из ведущих мировых исследователей теории струн, я был вынужден отступить после того, как гениальный физик заявил, что его не интересуют общие разговоры и более пяти минут уделить он мне не может. Так как теория струн реально претендует на звание «единой теории обо всем», невозможность этой беседы закрыла для меня горизонты мысли, за которыми может обнаружиться ряд интересных ответов и множество интересных вопросов. Некоторым утешением для меня стала возможность встретиться с человеком, чьи разработки в геометрии многомерного пространства Эдвард Уиттен использует в своей работе над теорией струн, иными словами, с одним из самых необычных математиков современности Мишей Громовым (р. 194З), в 2009 году получившим Абелевскую премию «за революционный вклад в геометрию».

пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

Чому люди бояться математики? / Why do people get so anxious about math?


Скількі існує способів доведення теореми Піфагора? / How many ways are there to prove the Pythagorean theorem?


BBC: Тайный код жизни: Фигуры / 2 серия


BBC: Тайный код жизни: Числа / 1 серия


Безкінечне життя числа Пі / The infinite life of Pi


Неочікувана математика картини Ван Гога «Зіркова ніч» / The unexpected math behind Van Gogh’s «Starry Night»


What's an algorithm? - David J. Malan


вівторок, 7 березня 2017 р.

Математична шкільна освіта у розрізі ЗНО

Мене звати Тетяна, і більше ніж 5 років я займаюся підготовкою до стандартизованих тестів з математики. Кожен тест, до якого я готую, спробувала на собі.
Я тричі складала GMAT, доки не дішла до омріяних 730 (Math 51)складала GRE Subject Math 860 (90%)двічі складала ЗНО (2014 та 2016 рік) на 200 балів, та навіть у цьому роцісклала SAT, де набрала 800 з 800 за математику.
Сьогодні я хочу поділитися своїми враженнями про математичну освіту звичайної дитини в розрізі ЗНО. Про олімпіадний рух ви можете дізнатися усі останні новини тут, або ж запросити на чашку кави найбільшого ентузіаста в цій сфері – Богдана Рубльова.
Чому саме ЗНО, ви мене спитаєте? Поки в нас ще не було досліджень PISA, тому, по суті, єдиним об'єктивним інструментом виміру залишку знань усіх учнів після школи залишається ЗНО. Тож давайте разом спробуємо проаналізувати результати випускників 2016 року, в тому числі використовуючи офіційний звіт УЦОЯО.

понеділок, 27 лютого 2017 р.

Математика як ключ до критичного мислення


Фон Нойман якось сказав, що математика це дуже проста штука. На обурення колег він відповів, що заперечують ті, хто не знає, наскільке складне життя.
Як математика формує наші уявлення про оточуючий світ?
Критичне мислення - це здатність аналізувати інформацію та усвідомлено приймати рішення. Світ навколо нас значно складніший ніж математика, яка вивчає абстракції і спрощення. І навіть на рівні шкільної арифметики математика вже підвищує здатність до усвідомленого прийняття рішень. Числова грамотність - вміння оперувати числами і розуміти числову інформацію. Без розуміння чисел та вміння ними оперувати люди сприймають числа некритично, як щось "священне" - і беззастережно вірять навіть безглуздій числовій інформації типу рейтингів. Математика дає багато практичних інструментів для процесу критичного мислення - наприклад, теорія прийняття рішень, методи оптимізації, принципи побудови математичних моделей. Але будь-яка математика - це практичне тренування критичного мислення.
У нас в гостях Ірина Єгорченко, кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту математики НАНУ.

четвер, 26 січня 2017 р.

Радіанне вимірювання кутів (тренажер)

(Тригонометричні функції. Радіанне вимірювання кутів. Алгебра, 10 клас)



Для використання у режимі off-line модель можна завантажити, скориставшись бібліотекою комп'ютерних моделей. 

середа, 25 січня 2017 р.

Науковець зі США обґрунтував роль математики в повсякденному житті

Доктор математичних наук Джеремі Кун із Іллінойського університету в Чикаго спробував пояснити навіщо математика потрібна в повсякденному житті. Своїми роздумами поділився у власному блозі.

«Найчастіше студенти питають, коли ж їм знадобиться математика. Багато вчителів не вигадують нічого кращого за відповідь: «Навчишся добре слідувати інструкціям», та якихось нечітких фраз про “критичне мислення”», – окреслює порушену проблему містер Кун. А для її вирішення наводить список із шести «звичок математично мислячих людей».

До навичок, які допоможуть у житті людини будь-якої професії та з найрізноманітнішими зацікавленнями, автор відносить наступні: